Bornholm – odpoczynek na rowerach

Odpoczynek nie zawsze musi oznaczać spokojne wylegiwanie się na plaży. Coraz więcej Polaków, na co dzień chętnie uprawiających sport, skłania się ku aktywnej wersji wypoczynku.

Jednym z doskonałych sposobów sportowego spędzenia urlopu jest kilkudniowa wycieczka rowerowa. Jeśli czujesz się gotowy na taki wyjazd, koniecznie rozważ wycieczkę do Danii – prawdziwego raju dla rowerzystów! Jednym z najbardziej znanych miejsc, chętnie odwiedzanych przez fanów dwóch kółek, jest wyspa Bornholm.

Ten malowniczy zakątek słynie ze wspaniałych tras rowerowych, które pozwalają na zwiedzenie całej wyspy. Jako że jej teren jest niewielki, na jej przejechanie spokojnie wystarczy weekendowy wyjazd.

Jeśli jednak chcesz dokładniej przyjrzeć się wszystkim atrakcjom i poczuć klimat wyspy, zarezerwuj kilka dni więcej. Warto pamiętać, że najdroższym elementem tego typu wyprawy jest przeprawa promowa – dobrze więc wykorzystać pobyt na miejscu do granic możliwości.

Bornholm, jak to bywa w przypadku turystycznych miejscowości, jest doskonale przygotowany na przyjęcie licznych turystów. W zależności od swoich upodobań, możesz tu nocować w hotelu lub na polu namiotowym, a także w jednej z licznych przyczep kempingowych.