Budownictwo szkieletowe w Polsce

W Polsce z roku na rok wzrasta popularność technologii szkieletowej w budownictwie. Obecnie udział metody szkieletowej w rynku wynosi 15 % ze wspomnianą już sporą tendencją wzrostową. To efekt mody jaka nadeszła do nas z Zachodniej Europy na domy prefabrykowane. Popularność ta ma związek z rosnącymi oczekiwaniami konsumentów, a także z coraz większą świadomością jaką mamy w kwestii budownictwa i ekologii.

Pragniemy, by nasze domy były ciepłe i oszczędne oraz wygodne w użytkowaniu. Wszystkie te cechy zaspokajają właśnie domy prefabrykowane, które dodatkowo powstają w błyskawicznym tempie. Ten rodzaj domów to budynki, które wznoszone są z elementów przygotowanych wcześniej w fabrykach. Elementy takie, zwane prefabrykatami (stąd nazwa technologii) pozwalają na szybki i bezproblemowy montaż domu.

Każdy z elementów produkowany jest pod ścisłą kontrolą oraz w warunkach spełniających surowe warunki. Na budowę trafiają bezpośrednio gotowe już prefabrykaty, w tym np. ściany z zamontowanymi już oknami, drzwiami wejściowymi, czy też roletami. Wewnętrzna część gotowa jest na obróbkę w postaci szpachlowania oraz do wykończenia.