Czy warto jechać nad polskie morze?

Nad Morzem Bałtyckim co roku możemy spotkać tłumy ludzi. Pomimo to można zauważyć, że pobyt nad polskim wybrzeżem coraz częściej krytykowany jest przez turystów. W miarę, jak na popularności zyskują zagraniczne wyjazdy, zaczynamy kalkulować: czy warto jechać nad polskie morze? Jest się nad czym zastanawiać.

Odstraszającym elementem takich wakacji z pewnością jest pogoda, która, nie da się ukryć, zwykle pozostawia wiele do życzenia. Nie jesteśmy w stanie zaplanować urlopu ze sporym wyprzedzeniem, w taki sposób, by zyskać pewność, że będziemy mogli w pełni korzystać z uroków plażowania. Co więcej, wiele do życzenia pozostawia też temperatura wody – dla wielu osób zanurzenie się w morskich falach stanowi nie lada wyzwanie.

Zdarza się, że koszty pobytu nad polskim morzem są zbliżone do tego, ile wyniosłyby nas wczasy w Grecji czy Egipcie. Nic dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na wyjazd zagraniczny, z gwarantowaną pogodą. Polskie wybrzeże nadal pozostaje jednak ciekawym miejscem na spędzenie na przykład spontanicznego weekendu.

Każdy zakochany w morskich falach przyzna również, że nie sposób odmówić uroku także mętnym wodom Bałtyku.