Dobry sprzęt grający

Uważasz, że życie bez muzyki byłoby zdecydowanie zbyt szare i pozbawione uroku? W takim razie z pewnością chcesz zaopatrzyć swój dom w dobry sprzęt grający. Jaki zakup będzie godny Twojej uwagi, a jakie urządzenia lepiej omijać szerokim łukiem? Prosta odpowiedź na to pytanie nie istnieje, bo każdy konsument ma inny zasób portfela i preferencje odnośnie dźwięku.

Zdaje się jednak, że trafnym zakupem są dziś przede wszystkim dobre głośniki. Wieża Hi-Fi czy odbiornik radiowy przestają być przydatne, skoro audycji radiowych możemy słuchać za pośrednictwem laptopa lub telefonu i to bez zbędnego kręcenia gałką z podpisem „tuning”.

Również ulubioną muzykę łatwiej znaleźć w sieci, niż w pudełku z płytami. Jeśli więc stawiamy na głośniki, warto by był to sprzęt wysokiej jakości.

Dobre głośniki mają najczęściej drewniane obudowy, które sprawiają, że dźwięk jest przyjemniejszy. Warto też zwrócić uwagę na ilość membran.

Dwie lub trzy zwykle będą lepsze od jednej. Jednak uwaga na małe kółka na górze tańszych głośników – to często jedynie plastikowe imitacje głośniczka wysokotonowego, pełniące rolę ozdobną.

plakaty do domu