Dom bez budowania

Do tej pory skupialiśmy się na tym, co i jak można zrobić, aby wybudować dom. Teraz jednak zajmiemy się zupełnie inną kwestią i zastanowimy się nad tym, czy w ogóle trzeba budować.

Nie chodzi nam bynajmniej o kupno domu już stojącego, choć i taka opcja wchodzi w grę. Istnieją bowiem rozwiązania, które pozwalają kupić dom praktycznie gotowy do zamieszkania, który można postawić zasadniczo w dowolnym miejscu bez stawiania go od podstaw.

Chodzi o bardzo popularne na Zachodzie domki holenderskie, które mają swoich fanów również w Polsce. Używany domek holenderski w doskonałym stanie technicznym i z kompletnym wyposażeniem w środku można kupić w Polsce już za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nierzadko są to modele całoroczne, w pełni izolowane! Choć ich powierzchnia rzadko przekracza 50 metrów kwadratowych (poza nielicznymi najdroższymi wariantami), to przemyślany układ pomieszczeń sprawia, że miejsca nie brakuje. Wystarczy jedynie mieć uzbrojoną działkę i niewielkim kosztem sprawić sobie funkcjonalne lokum.