Drukowane domy

Czy tradycyjna budowa domu może przejść do lamusa? Wygląda na to, iż istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości zdominują nas domy … drukowane. Jest to możliwe dzięki drukarkom 3 D o gigantycznych rozmiarach.

Popularność tego rodzaju domów bierze się z wielu różnorodnych czynników. Przede wszystkim to efekt dużego uniezależnienia od ekip budowlanych, które świadczą swoje usługi z rozmaitą starannością i rzetelnością.

To również duży zysk na czasie, bo budowa domu wymaga wyłącznie uruchomienia drukarki 3D. Czas oczekiwania na wydrukowanie całego domu wynosi zaledwie kilka dni.

W Chinach obecnie na etapie prób znajdują się drukarki potrafiące w ciągu 24 godzin wydrukować nawet 10 domów. Drukarki 3D są w stanie wydrukować dziś zarówno niewielkie domy, jak i duże rezydencje.

Nowością są także bloki mieszkalne sięgające kilku pięter. Jedna z najbardziej znanych firm chińskich w tej branży jest w stanie wydrukować nawet pięciokondygnacyjny budynek.

Pozostaje więc tylko kwestią czasu, kiedy owa technika pojawi się na szeroką skalę na świecie i kiedy po raz pierwszy w Polsce ujrzymy domy 3D.