Duży taras przy domu

Po kilku latach korzystania z tarasu okazało się, że nie do końca sprawdziły się założenia z nim związane. Wybudowany jest w dobrym miejscu, wielkość ma odpowiadającą potrzebom domowników, wykończony jest materiałami wysokiej jakości, pełni rolę miejsca przeznaczonego do wypoczynku. A więc, gdzie kryje się problem? Największą bolączką okazało się to, że taras w żaden sposób nie jest osłonięty od wiatru.

Stosowane doraźnie zasłonki, parawany czy prowizoryczne żaluzje nie były wystarczającą ochroną w wietrzne dni. Zapadła decyzja o przebudowie tego miejsca. Taras będą ograniczały ściany wykonane ze specjalnego szkła.

Duże szklane tafle umocowane na aluminiowej konstrukcji z systemem przesuwnym spełnią na pewno swoje zadanie. Przede wszystkim osłonią taras przed wiatrami, ale również spowodują, że okres korzystania z tego miejsca znacznie się wydłuży. Po sezonie letnim przebudowany taras nie będzie bezużyteczny, bo zza szklanych ścian będzie można oglądać widoki jesienne i zimowe w ogrodzie.