Etykiety i suszone kwiaty – decoupage w innym wymiarze

Okazuje się, że charakterystyczne dla decoupage serwetki oraz papiery, które przyklejamy to nie wszystkie możliwe do wykorzystania wzory. Decoupage daje o wiele więcej możliwości, a prawda jest taka, że wiele osób eksperymentuje, dzięki temu możemy uzyskać o wiele więcej bardzo ciekawych rozwiązań. Jednym z przykładów innych zastosowań niż wszystkie, które w świecie tej techniki jest już standardem, a o którym nie wszyscy wiedzą, a tym bardziej nie za bardzo orientują się w jego wykonaniu jest wykorzystanie starych etykiet oraz suszonych kwiatów. Etykiety, szczególnie te stare, które leżą gdzieś na dnie szafy babci, czy te które możemy uzyskać w antykwariacie nadają się idealnie, bowiem odrazu uzyskamy historyczny efekt, jak z za dawnych lat.

Poza tym nie ma potrzeby ich wycinania, przy jednoczesnym uzyskaniu wyraźnego brzegu oraz krawędzi. Suszone kwiaty natomiast to łatwy do uzyskania materiał, który samodzielnie możemy przygotować. Pamiętajmy by zbierać liście oraz kwiaty w suche dni, unikniemy nadmiernego namoczenia i szybciej uzyskamy pożądany efekt. Samo wykonanie decoupage również nie jest skomplikowane, bowiem w przypadku etykiet zachowujemy się tak samo, jak przy zastosowaniu papieru, należy je wcześniej namoczyć i osuszyć.

ekologiczne świece Zobacz koniecznie Łóżka piętrowe dla dzieci w okazyjnych cenach

Natomiast elementy suszone wystarczy posmarować klejem, a następnie pokryć kilka razy warstwą lakieru, pamiętajmy, że w tym przypadku warto wykorzystać przeznaczone do tego środki klejące oraz zabezpieczające.

gielda.ofefundusze.pl