Gruzja

Gruzja to państwo położone w Azji na Kaukazie Południowym. Kraj graniczy na północy z Rosją, na wschodzie z Azerbejdżanem, zaś na południu z Turcją i Armenią. Zachodnią granicą Gruzji jest natomiast Może Czarne. Niezaprzeczalnie piękna przyroda i wiele ciekawych atrakcji skutecznie przyciąga do Gruzji turystów z całego świata.

Będąc w Gruzji należy koniecznie wybrać się do Kutaisi, miasta, położonego w zachodniej części kraju. W tym miejscu warto zatrzymać się na dłuższy czas, by móc zobaczyć wspaniałe zabytki. Na uwagę zasługują między innymi Katedra Bagrata i Monastyr Gelati – obiekty, widniejące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowe chwile można również spędzić podczas pobytu w mieście Wardzia, w całości wydrążonym w skałach.

Wardzia stanowi obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych w rejonie Samcche-Dżawachetia. Nie można oczywiście pominąć wspaniałej stolicy Gruzji – Tbilisi. Miasto stanowi główny ośrodek kulturalno-przemysłowy kraju. Tbilisi położone jest na stokach Kaukazu Małego, tuż nad malowniczą rzeką Kurą.

W tym miejscu zdecydowanie warto wybrać się na spacer po Starym Mieście, by móc odkryć wspaniałe zabytki z dawnych czasów.