Indonezja

Indonezja to kraj wyspiarski w Azji Południowo-Wschodniej, który jest czwartym co do wielkości państwem na całym świecie. Ogromna mieszanka kulturowa, z jaką ma się tam do czynienia, sprzyjała wytworzeniu się dialektów, liczonych obecnie w setkach, choć język urzędowy stanowi Bahasa Indonesia. Państwo dzieli się na kilka regionów, nie zawsze powiązanych z konkretną wyspą, ale często z całymi archipelagami.

Zachwyca ono bogactwem różnorodnej fauny. Wciąż jeszcze występują tam tygrysy sumatrzańskie, znajdujące się praktycznie na wyginięciu oraz jawajskie nosorożce. Turyści, przybywający do Indonezji, najchętniej odwiedzają wyspę Bali.

Przyciąga ich z pewnością ogrom zabytków oraz intrygująca kultura tamtejszego społeczeństwa. Wyspę otaczają rafy koralowe. Podczas pobytu trudno ominąć pałac królów z Karangasem, czyli Puri Agung Karangasem oraz Pałac Wodny (Taman Ujung Water Place).

Nie należy też zapominać o wyspie Komodo, ojczyźnie słynnego warana. Miłośnicy przyrody na pewno powinni odwiedzić tamtejszy park narodowy, gdzie przebywają bezpiecznie wszelkie gatunki, zamieszkujące tamtejsze tereny.