Jak osiągnąć właściwą akustykę pomieszczenia?

Kiedy wybiera się salę, przeznaczoną na koncerty czy inne imprezy, wymagające nagłośnienia, trzeba zwrócić szczególną…

Kiedy wybiera się salę, przeznaczoną na koncerty czy inne imprezy, wymagające nagłośnienia, trzeba zwrócić szczególną uwagę na akustykę. Jeśli bowiem nie przemyśli się tej kwestii na początku, z czasem może się okazać, że pomieszczenie, mimo odpowiedniej wielkości, nie spełni określonych wymagań, a słuchający muzyki będą się najzwyczajniej w świecie męczyć.

Bardzo ważne jest uzyskanie dobrego brzmienia z poszczególnych głośników. Aby je osiągnąć, należy właściwie je rozmieścić, by warstwa dźwiękowa dawała wrażenie idealnej trójwymiarowości.

Profesjonalny oryginalny wzmacniacz AV można podłączyć do kina domowego

Oczywiście, jakość sprzętu też ma tutaj znaczenie, jednak nawet najlepsze marki nie dadzą spodziewanego efektu, jeśli w pomieszczeniu nie będzie warunków na odpowiednie rozstawienie urządzeń nagłaśniających. Kolumny powinny być rozstawione w równych odległościach od siebie, nie za blisko, by rozchodzące się fale dźwiękowe nie zakłócały się nawzajem.

Warto też zadbać o komfort każdego ze słuchaczy – niedopuszczalne jest, by w dalszej części sali dźwięki stały się stłumione bądź zupełnie niesłyszalne.