Jak szczelnie zamknąć opakowanie?

Niezależnie od tego, jaki produkt kupujesz, zawsze masz nadzieję, że będzie on dokładnie zapakowany. Nieprecyzyjne…

Niezależnie od tego, jaki produkt kupujesz, zawsze masz nadzieję, że będzie on dokładnie zapakowany. Nieprecyzyjne opakowanie mogłoby nie tylko wpłynąć na naruszenie lub rozsypanie produktu, ale także spowodować jego nadmierne psucie się.

Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, jak wiele elementów wpływających na trwałość opakowania zakładanych jest maszynowo. Wiele produktów, szczególnie tych spożywczych, często zamykanych jest za pomocą specjalnych klipsów lub tasiemek.

Tego rodzaju zamknięcie możemy znaleźć na przykład na opakowaniu chleba, umieszczonego w foliowym worku. Łatwość w jego otwieraniu może powodować, że odniesiemy wrażenie, iż opakowanie zamykane jest ręcznie.

Tymczasem zlecanie pracownikom tego rodzaju zadania mogłoby powodować, że zamknięcie nie byłoby tak precyzyjne. Dodatkowo, stanowiłoby nie lada stratę czasu kadry pracowniczej.

W niektórych przypadkach, gdy sytuacja tego wymaga, klipsownica połączona jest także z datownikiem. Zwykle służy temu, by na zamknięciu umieścić datę przydatności do spożycia lub, w bardzo szczególnych przypadkach, daty jego produkcji.

Każdy, kto otwiera dany produkt, z konieczności spotka się z tą jakże istotną datą.

www.kmkm.org.pl