Jakie miejsce w aucie jest najbezpieczniejsze dla naszego dziecka

Na pytanie: jakie miejsce w aucie jest najbezpieczniejsze dla naszego dziecka, odpowiedź zawsze jest bardzo prosta. A mianowicie, najbezpieczniejszym miejscem jest zawsze fotelik, dobrze i zgodnie z instrukcją zamontowany w naszym aucie. Do niedawna uważano, że najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie, w którym możemy zamontować fotelik, jest to znajdujące się bezpośrednio za kierowcą.

Jednakże statystyki pokazały, że takowa opinia jest błędna. Aktualnie wielu specjalistów w tej dziedzinie, uważa, że najlepszym miejscem jest środek tylnej kanapy, oczywiście pod warunkiem, iż jest on wyposażony w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa umożliwiające jego właściwy montaż. W innym przypadku, uważa się, że najkorzystniej jest umieścić dziecko wraz fotelikiem na tylnej kanapie, za siedzeniem pasażera.

Pamiętajmy jednak, że nawet, jeśli wybierzemy najbezpieczniejszy fotelik, dostosowany do wieku i wagi naszego dziecka, a nie zamontujemy go dokładnie i z należytą uwagą, może on w sytuacji niebezpiecznej, nie spełnić naszych oczekiwań i pokładanych w nim nadziei.