Karnisz

Eleganckim dopełnieniem aranżacji okna w salonie, w którym zawieszamy firany czy zasłony jest karnisz. To…

Eleganckim dopełnieniem aranżacji okna w salonie, w którym zawieszamy firany czy zasłony jest karnisz. To na nim zawieszamy wszelkie osłony okienne i zazwyczaj jest on jednocześnie przyrządem do utrzymania ich ale także stanowi element wystroju. Dlatego warto dopasować karnisz do stylu w jakim mamy salon urządzony. Rodzajów karniszy jest wiele. Znamy pojedyncze albo podwójne, a czasem nawet zdarzają się potrójne.

Są wykonane z różnego rodzaju surowców. Mogą być metalowe, drewniane, plastikowe albo być połączeniem kilku gatunków różnych materiałów jednocześnie. Tak samo znamy wiele odmian karniszy. Mogą być proste, klasyczne, ozdobne, dekoracyjne, tematyczne czy też tworzyć element czegoś bardziej złożonego, na przykład specjalnej ramy okiennej. Od tego jaki styl prezentujemy w naszym salonie powinien zależeć typ karnisza jaki dobierzemy.

Aby nam pasował warto zastanowić się nad wyborem przed zakupem, aby zamiast ozdobą nie był przypadkiem rzucającym się w oczy, niepasującym do całości elementem wystroju.