Kolegium Trójcy Świętej

Irlandzka uczelnia, którą założyła królowa Elżbieta I jest jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na Wyspach Brytyjskich. Uczelnia ta zwraca na siebie uwagę nie tylko dzięki poziomowi kształcenia, ale również dzięki architekturze samego budynku. Budowla pochodząca z XVIII wieku jest nie lada gratką dla każdego turysty, który zawita w Dublinie.

Wewnątrz budynku znajduje się wiele elementów, które przypominają o historii uczelni. Na samym już początku, po wejściu przez bramę główną widzimy podobizny dwóch wybitnych postaci – Edmunda Burke’a i Oliviera Goldsmitha, którzy byli absolwentami uniwersytetu. Po przejściu przez bramę główną wchodzimy na ogromny brukowany dziedziniec, z którego można udać się do pozostałych części uczelni.

W każdej części znaleźć można coś wyjątkowego. W sali egzaminacyjnej znajduje się złocony żyrandol pochodzący z byłej siedziby parlamentu. Na przeciw sali egzaminacyjnej znajduje się kaplica, która obecnie służy wszystkim wiernym kościoła chrześcijańskiego.