Krawat – wieszać czy rolować?

Wywodzi się najprawdopodobniej od chorwackiej armii – „Royal Cravattes”, gdzie panowie wiązali sobie na szyjach…

Wywodzi się najprawdopodobniej od chorwackiej armii – „Royal Cravattes”, gdzie panowie wiązali sobie na szyjach chusty. Stał się popularny w czasach Ludwika XIV i wkrótce moda na niego rozprzestrzeniła się po całej Europie. W latach 70.

w Polsce był to tzw. zwis męski ozdobny. O czym mowa? Oczywiście o dobrze znanym krawacie.

Ten niezbędny element męskiej garderoby stanowi do dziś synonim elegancji, dlatego też ważne jest, aby umiejętnie go przechowywać. Krawaty można zawieszać na wieszaczkach lub zwijać. Do wieszania krawatów możemy zakupić specjalnie uformowany do tego celu wieszak kupiony na http://www.decolicious.pl/sklep/produkty/dzien-dobry

Posiada on kilkanaście poziomych szczebelków, na których możemy umieścić naszą kolekcję krawatów. Wielu panów uważa jednak, że ten sposób przechowywania na dłuższą metę, może powodować odkształcenia materiału. Bardzo dobrą propozycją jest więc rolowanie krawatów i umieszczanie ich w specjalnych pudełkach lub przegródkach w szafie.

W ten sposób możemy mieć pewność, że nawet jedwabne tkaniny, nie ulegną odkształceniu. Przechowując w ten sposób krawaty, zawsze będą one łatwo dostępne.

www.stephan-keppler.de