Kursy i szkolenia dla aktywnych seniorów

Aktywny senior to szczęśliwy senior! Jeśli masz dość sił i motywacji, by rozwinąć się w danej dziedzinie, wiek nie powinien stanowić żadnej przeszkody. W wielu miastach organizowane są bezpłatne kursy i szkolenia kierowane dla seniorów, czyli osób powyżej 60. roku życia, które uczą wielu przydatnych umiejętności. A poza tym są doskonałą formą spędzenia wolnego czasu i okazją do nawiązania znajomości z innymi seniorami! Seniorzy mogą uczestniczyć w zajęciach komputerowych, z nauki języków obcych lub w zajęciach rehabilitacyjnych.

Możliwości jest naprawdę wiele.

Szkolenia komputerowe dla seniorów

Obsługa komputera nie stanowi już żadnej trudności nawet dla małych dzieci, ale osobom starszym może nastręczać różnych problemów. Warto, by każdy senior zaznajomił się choćby z podstawową obsługą komputera, odkrył możliwości, jakie daje Internet, ale nauczył się także, jak chronić się przed zagrożeniami, które ze sobą niesie. Szkolenia komputerowe przeprowadzenia są w 9-10 osobowych grupach na różnych poziomach.

Do wyboru jest poziom podstawowy, kierowany do osób początkujących, które dopiero rozpoczynają przygodę z komputerem, a także poziom rozszerzony, dedykowany osobom, które już wcześniej miały przyjemność obsługi komputera lub zakończyły już poziom podstawowy:

  • Początkujący uczestnicy kursu nauczą się przede wszystkim, jak obsługiwać urządzenie, zarządzać plikami, korzystać z Internetu, wysyłać e-maile, pisać w programie tekstowym.
  • Z kolei zaawansowani uczestnicy nauczą się obsługiwać pamięci przenośne, takie jak aparat cyfrowy, pendrive czy telefon komórkowy, nauczą się także redagować i formatować tekst oraz tworzyć grafiki. Zapoznają się również z działalnością różnych platform społecznościowych i for dyskusyjnych.

Kursy języków obcych

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno! Takie kursy z języka angielskiego, hiszpańskiego czy włoskiego również prowadzone są w kilkuosobowych grupach.

Uczestnicy nauczą się komunikowania ze sobą za pomocą prostych sformułowań, które wykorzystywane są na co dzień. Będą do ćwiczenia zarówno pisemne, jak i ustne.

Zajęcia rehabilitacyjne

Podczas takiego kursu seniorzy nabędą wiedzą o tym, jak dostosować aktywność ruchową do wieku. Zajęcia mają zaktywizować uczestników do regularnego podejmowania aktywności fizycznej, a także uświadomić seniorom, dlaczego jest to takie ważne dla zachowania zdrowia i sprawności.