Maroko – wakacje pełne smaków i zapachów

Polacy wyjątkowo cenią sobie wyjazdy do krajów afrykańskich, przede wszystkim przez wzgląd na panujący w nich klimat. Nie sposób nie docenić wszechobecnego słońca, zarówno podczas letnich, jak i zimowych wakacji.

Warto jednak pamiętać, że taka wyprawa to nie tylko codzienne plażowanie, wygrzewanie się na słońcu i kąpiele w ciepłym morzu. Niektóre kraje afrykańskie, tak jak Maroko, mogą zapewnić nam o wiele więcej atrakcji.

Jednym z najbardziej interesujących miejsc w tym kraju może okazać się Marrakesh. To właśnie tutaj możemy odwiedzić niesamowite targowiska, jakich nie sposób uświadczyć w Polsce.

Zaskoczą nas mnogością i aromatem przypraw, warzyw i owoców. Dobrze jednak pamiętać, że możemy tutaj znaleźć również inne spożywcze „atrakcje”, które niekoniecznie wydadzą się turystom apetyczne.

Możesz być niemal pewien, że zobaczysz tutaj baranie łby, móżdżki czy ślimaki. Wybierając się do Maroka, warto rozważyć pobyt w mieście Essaouria.

Znajdziesz tutaj klimatyczne, wąskie uliczki i bielone domki z niebieskimi okiennicami. Na uwagę zasługują także piaszczyste plaże.

Największą zaletą tego miejsca są jednak pyszne i świeże owoce morza, dostępne na wyciągnięcie ręki.