Mikrofon bezprzewodowy

Mikrofon to nieodzowny element nagłośnienia, zwłaszcza jeśli na imprezie przewiduje się występy wokalne na żywo,…

Mikrofon to nieodzowny element nagłośnienia, zwłaszcza jeśli na imprezie przewiduje się występy wokalne na żywo, w tym również te karaoke czy po prostu prowadzenie zabawy przez wodzireja czy innego rodzaju komentatora.

Dla wygody osoby, która ma się posługiwać tego rodzaju sprzętem, często decyduje się na wersję bezprzewodową.

Modele, pozbawione kabla, pozwalają przede wszystkim na swobodę ruchów podczas poruszania się po scenie, a co więcej wyklucza możliwość zaplątania się w przewód.

Na początku po świecie muzycznym krążyła opinia, jakoby mikrofony bezprzewodowe były bardziej zawodne i charakteryzowały się gorszą jakością niż ich standardowe odpowiedniki.

Obecnie jednak powstało tyle dopracowanych modeli, za których produkcję odpowiadają znane, profesjonalne firmy, że zainteresowani kupnem dobrego sprzętu na pewno znajdą coś dla siebie.

Przed zakupem mikrofonu warto też przemyśleć kwestię, do czego będzie się go używać, ponieważ w każdym przypadku liczy się tak naprawdę co innego.

Bardzo popularną odmianą mikrofonu estradowego okazuje się mikrofon, przeznaczony do występów karaoke.

Oczywiście najprostszy zestaw można zdobyć już za kilkadziesiąt złotych, jednak jeśli komuś zależy na profesjonalnym sprzęcie, idealnym na duże, klubowe imprezy, lepiej sięgnąć po modele nieco droższe, wyposażone w bardziej dopracowane technologie.