Najczęstsze błędy popełniane przy zabezpieczaniu drewna

Domowi majsterkowicze, a czasem nawet wyspecjalizowani fachowcy, popełniają szereg błędów związanych z zabezpieczaniem drewna. Już na samym początku, bardzo często dobiera się nieodpowiedni rodzaj drewna, w stosunku do jego przeznaczenia. W zależności od tego czy drewno ma służyć jako podłoga na tarasie, drewno budowlano-konstrukcyjne, czy też ma z niego zostać zbudowany stół, czy krzesło należy odpowiednio je dobrać. Należy uwzględnić zarówno jego właściwości fizyczne (np.

twardość, kurczliwość) oraz chemiczne (np. zawartość naturalnych olejków). Kolejnym błędem jest źle dobrany środek impregnujący. Tutaj także, tak jak przy doborze drewna, należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie.

Innego środka należy użyć do parkietu, innego do pomalowania drewnianego płotu. Należy zwrócić uwagę na właściwości danego środka i uważnie przeczytać jego etykietę oraz postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Kolejnym najczęstszym błędem przy zabezpieczaniu drewna, szczególnie takiego, które wymaga odświeżenia, jest fakt, że nie przygotowujemy się do tego odpowiednio. Nie sprawdzamy stanu drewna, nie przyglądamy się jego uszkodzeniom, nie przygotowujemy odpowiednio powierzchni pod pierwsze, lub ponowne zabezpieczenie.

Przed impregnacją, powinniśmy przygotować sobie czyste narzędzia takie jak pędzle. Powinniśmy dokładnie oczyścić powierzchnię drewna np. papierem ściernym i dopiero wtedy powinniśmy przystąpić do impregnacji. Bardzo często postępujemy jednak inaczej, robiąc wszystko na szybko, bez odpowiedniego przygotowania.

.

majster poznań Alfapanel www.argentmarkgames.com.pl