Napraw samochód i nie wydaj fortuny

Popsuły Ci się hamulce w aucie, skrzynia biegów, a może zauważyłeś pod samochodem wyciek? To z pewnością oznacza odstawienie pojazdu do naprawy. Nierzadko się zdarza, że jest to spory wydatek dla naszego budżetu domowego. Podpowiadamy, jak naprawić samochód i nie wydać przy tym fortuny.

Po pierwsze, zanim zaprowadzisz auto do autoryzowanego serwisu, zastanów się, czy nie lepiej skorzystać z niezależnego warsztatu. Ceny napraw są zazwyczaj o kilkadziesiąt procent niższe. Jeżeli wydaje Ci się, że auto zostanie lepiej naprawione przez mechanika pracującego w dużym serwisie, jesteś w błędzie.

Mechanicy z osiedlowych warsztatów, często mają równie dużą wiedzę i doświadczenie. Ponadto mechanicy pracujący w serwisie naprawią Twój samochód przy pomocy oryginalnych części, których cena jest dosyć wysoka w porównaniu z zamiennikami. Naprawiając auto w niezależnym warsztacie będziesz miał możliwość wyboru.

Zazwyczaj mechanicy proponują wymianę popsutej części na używaną w dobrym stanie lub na nową w postaci części zamiennej. To może znacznie obniżyć koszty naprawy i pozwoli Ci zaoszczędzić kilkadziesiąt lub kilkaset złotych.