Nieszkodliwa rozrywka?

Palenie fajki wodnej często traktowane jest jako nieszkodliwa forma rozrywki. Zanim jednak sięgniemy po ustnik sziszy, dowiedzmy się, jakiego rodzaju substancje wprowadzamy do organizmu i czy może mu ona zagrozić. W fajkach wodnych najczęściej pali się tytoń, czyli dokładnie tą samą używkę, którą znaleźć możemy w tak przez wszystkich krytykowanych papierosach.

Podczas palenia sziszy intensywność wchłaniania toksyn jest jednak większa, niż podczas palenia papierosa, ponieważ sziszę pali się zdecydowanie dłużej (nawet czterdzieści minut!). Oczywiście, trudno jest znaleźć osobę, która sięgałaby po fajkę wodną tak często, jak nałogowy palacz sięga po papierosa. Jest to raczej rozrywka, której oddajemy się „od święta”.

Jeśli właśnie takie podejście będziemy do niej mieli, to nie musimy raczej obawiać się zagrożeń związanych z nałogowym paleniem tytoniu. Zawsze jednak dobrze jest wiedzieć, co zażywamy czy spożywamy. Trzymanie się tej zasady w innych życiowych sytuacjach może okazać się bardzo przydatne.