Nowoczesna nauka

Obecnie w globalnej sieci nie tylko dokonujemy zakupów, ale także szukamy znajomych czy korzystamy z…

Obecnie w globalnej sieci nie tylko dokonujemy zakupów, ale także szukamy znajomych czy korzystamy z profesjonalnych materiałów naukowych. W dwudziestym pierwszym wieku nie musimy wychodzić z domu, bowiem niektóre prace możemy wykonywać we własnym pokoju, a szkolenia czy zakupy dokonujemy, siedząc wygodnie w fotelu przed monitorem.

Czy tego typu udogodnienia wpływają pozytywnie na nasze wyniki w nauce czy pracy? E-learning to rozwiązanie niezwykle pomocne dla osób niepełnosprawnych, zapracowanych czy mieszkających z dala od ośrodków edukacyjnych. W tych przypadkach nauka przez Internet bywa kluczowym elementem podnoszenia własnych kompetencji jak również internet dla firm bywa kluczowym elementem dla jej rozwoju.

Z kolei pozostałe osoby decydują się na korzystanie z platform e-learningowych dla wygody. Korzystając jednak z tego rozwiązania musimy mieć na uwadze, iż o sukcesie decyduje w głównym mierze nasza własna determinacja.

Nie odczujemy nacisków, ani presji ze strony nauczyciela, wykładowcy czy szkoleniowca. Sami siebie powinniśmy pilnować i zmuszać do nauki.