O czym należy pamiętać przed impregnacją drewna

Wybór odpowiedniego środka do zabezpieczenia drewna, nie jest jedynym czynnikiem zapewniającym jego długotrwałość. Ważny jest także sam proces impregnacji oraz rodzaj drewna jakie chcemy zaimpregnować. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby drewno było wyheblowane oraz, aby nie posiadało żadnych pęknięć.

Jego wilgotność powinna oscylować pomiędzy 13-stoma a 20-stoma procentami. Materiał nie może zostać zabrudzony przy przenoszeniu lub montowaniu. Jeżeli tak się stanie, należy go starannie oczyścić.

W przypadku samego procesu impregnacji, istotne jest aby trzymać się instrukcji dołączonej do impregnatu i stosować go zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli przeznaczony jest on do użytku wewnętrznego, należy go stosować wewnątrz pomieszczeń, a jeżeli do zewnętrznego – na zewnątrz. Nie należy postępować odwrotnie.

Podczas samej impregnacji należy przestrzegać kilku najważniejszych zasad. Po położeniu każdej warstwy, należy odczekać aż materiał wyschnie. Proces ten trwa od 3 do 6 godzin.

Ponadto należy zapewnić odpowiednią temperaturę otoczenia oraz zabezpieczyć impregnowany materiał przed takimi czynnikami atmosferycznymi jak np. deszcz. Po zakończeniu procesu zabezpieczania, nie należy poddawać drewna dalszej obróbce.

.

płyta warstwowa ścienna kamień elewacyjny wewnętrzny biurka