Pakiety startowe – wygoda dla początkujących

Warto na samym początku postawić sobie pytanie, czy nasza przygoda z decoupage będzie miała charakter…

Warto na samym początku postawić sobie pytanie, czy nasza przygoda z decoupage będzie miała charakter długoterminowy, czy może jednak będzie jednorazowym epizodem. Oczywiście nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, czy nam się nie znudzi, albo po prostu w ogóle nas nie wciągnie. Z tego właśnie względu warto by było skorzystać z pomocy koleżanek, czy innych osób, które mogłyby nam pokazać podstawy i użyczyłyby nam odrobinę sprzętu, abyśmy mogli sprawdzić nasze możliwości.

W przypadku, gdy nikt w naszej okolicy nie zajmuje się decoupage lub po prostu chcemy wykonać pierwszą pracę na własnych materiałach, to również zwróćmy uwagę na to co kupujemy. Nie ma potrzeby organizowania dużych ilości farb, lakieru, czy nawet drewnianych pudełek. Nie zawsze wszystkie decoupagowe projekty będą wymagały tego samego, dlatego szkoda by było, aby dwulitrowy lakier się zmarnował.

Zatem szczególnie początkującym osobą polecam zakup podstawowego zestawu w postaci pakietu startowego, który zawiera wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania dekoracji. Niemniej jednak nie ma co się oszukiwać, nie od razu będziemy mistrzami, a nasze pierwsze prace będą wymagały wprawy oraz ciągłego doskonalenia. Dlatego też nie ma znaczenia, czy użyte materiały będą miały etykietkę „ do decoupage”.

Okazuje się, że zwykła farba czy klej wikol również nadaje się do tego idealnie i to nie tylko do ćwiczeń, w miarę zdobywania doświadczenia możemy sięgać po specjalistyczne akcesoria, ale nie jest to koniecznością.