Pędzle do decoupage

Choć wiele osób o tym zapomina, to jednak bardzo ważną kwestią jest, także dobranie odpowiednich…

Choć wiele osób o tym zapomina, to jednak bardzo ważną kwestią jest, także dobranie odpowiednich pędzli do pracy. Przecież decoupage to nie tylko naklejanie powycinanych wzorów z serwetek, czy papieru.

To przede wszystkim przygotowanie solidnego podkładu oraz ciekawego wykończenia i to właśnie przy zastosowaniu wszelkiego rodzaju farb oraz lakierów. Wobec tego, aby efekt naszej pracy nie został zniszczony przez nieumiejętne dobranie pędzla warto przemyśleć dokładnie zakupy i wybrać takie, które z pewnością nam się przydadzą.

Nie zalecam kupowania zestawów, czy nawet trójpaków z kilkoma akcesoriami. Bowiem pędzel nie może być uniwersalnym produktem stosowanym zarówno do farb, kleju oraz lakieru.

Poza tym warto zwrócić uwagę na to, aby nie były to zwykłe pędzle do farb plakatowych tylko specjalistyczne akcesoria o dobrej jakości. Wobec tego w naszym artystycznym zakątku powinno znaleźć się, aż siedem różnych pędzli.

Zatem przede wszystkim jeden płaski, który posłuży do smarowania klejem. Warto podkreślić, że o ile te stosowane do farb możemy umyć i wymieniać między sobą, to jednak pędzel do kleju powinien mieć tylko i wyłącznie takie przeznaczenie.

Następnym elementem w naszym zestawie są pędzle płaskie w trzech rozmiarach do malowania powierzchni dekorowanej. Natomiast do wykonywania charakterystycznego cieniowania niezbędne okażą się okrągłe pędzle zarówno mały, jak i średniej wielkości.

Dodatkowo przyda nam się jeszcze pędzel o najmniejszej okrągłej końcówce do malowania najdrobniejszych elementów wykończeniowych.