Pielgrzymka przez Hiszpanię

Nie da się nie zauważyć, że każdego roku wiele osób bardzo chętnie odwiedza Hiszpanię w celach turystycznych. Najczęściej decydujemy się na odwiedzenie jednej z jej pięknych plaż, a dodatkową motywacją do wyjazdu właśnie do tego kraju niezmiernie często jest również jego wspaniała kuchnia.

Warto jednak wiedzieć, że w Hiszpanii można ciekawie spędzać czas nie tylko na plaży i w restauracjach. Dość nietypowym, ale z pewnością interesującym sposobem zwiedzania tego kraju jest.

pielgrzymka. Wbrew pozorom, nie musi ona mieć nic wspólnego z wyznaniem religijnym, choć oczywiście podróż Szlakiem Świętego Jakuba może zyskać szczególne znaczenie w oczach przebywających ją chrześcijan.

Trasa oznaczona muszlą obfituje w ciekawe zabytki oraz niesamowite widoki, które możemy zobaczyć po drodze. Co więcej, jest doskonale przygotowana na potrzeby przemierzających ją turystów – możemy znaleźć tu liczne schroniska i noclegownie.

Dobrze jest też pamiętać, żeby dopasować środek transportu do swoich potrzeb i możliwości. Przemierzanie szlaku piechotą z pewnością zajmie wiele dni, podczas gdy podróż rowerem, ze względu na górzyste ukształtowanie terenu, wymagać będzie nie lada kondycji.