Podstawowe wyposażenie – baza i podstawa

Kolejną bardzo istotną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę już na samym początku naszej przygody…

Kolejną bardzo istotną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę już na samym początku naszej przygody z decoupagem są bazowe produkty, które stanowią podstawę każdego wykonywanego projektu. Wiele osób, które jeszcze nie orientują się w temacie są przekonane, że do wykonania decoupage muszą zakupić specjalne drewniane pudełka.

Oczywiście nie podważam tej decyzji, bowiem dostępność ciekawych drewnianych pudełek, brył, czy innych przedmiotów jest bardzo duża i bardzo dobrze się na nich pracuje. Jednak również cena ich niekiedy znacznie przekracza nas budżet.

Poza tym metoda, którą mamy zamiar się zająć bardzo dobrze prezentuje się na starych i zaznaczonych czasem podstawach, dlatego tez osobiście polecam wykorzystanie tego, co mamy we własnym domu. Weźmy pod uwagę, że pierwsze próby mogą się nie udać, dlatego nasza praca będzie raczej nadawała się do wyrzucenia niż do postawienia na półce.

Dlatego nie może nam być żal pozbycia się, dajmy na to starej szkatułki po babci, czy nowo zakupionej półki. Wobec tego poszukajmy na dnie szafy, na strychu, czy czasem nie znajdzie się tam stara deska do krojenia, czy inne niepotrzebne już rzeczy.

Poza tym pamiętajmy również o tym, aby nie wyrzucać starych opakowań, które mogłyby się nam jeszcze przydać do naszych projektów. Warto podkreślić, że bazą decoupage może być wszystko, co nadaje się do obklejania.

A zatem nie tylko drewno, ale także wszelkie tworzywa szklane, plastikowe, metalowe, gumowe, ceramiczne oraz wiele innych.