Pozyskiwanie klientów, które potroi x3 Twoją sprzedaż

Każda firma, która chce zacząć dobrze funkcjonować na rynku musi pomyśleć w pierwszej kolejności o pozyskiwaniu klientów. Częstym błędem zwłaszcza niewielkich firm i młodych właścicieli jest przekonanie, że wystarczy posiadać dobry produkt, by zacząć zarabiać. Rzeczywistość jest jednak inna. Najczęściej potrzebne są trzy elementy; 1. właściciel 2. produkt, 3. klienci, by firma mogła myśleć o realnych zyskach.

Jak pozyskać klienta

Dzisiejsza technologia daje mnóstwo możliwości do pozyskania klientów. Czasami jednak prowadząc biznes stacjonarny korzystniej jest skupić się początkowo na metodach offline. Chodzi tu głównie o reklamę typu outdoor, jak szyldy, bannery reklamowe, czy plakaty. Taka forma reklamy jest szczególnie korzystna dla małych biznesów nie działających w sieci, a w całkowicie realnej rzeczywistości. Mogą być to na przykład zakłady fryzjerskie, czy mechaniki samochodowej. Klient posiadający nagłą potrzebę naprawy auta z pewnością dostrzeże szyld znajdujący się w okolicy, gdzie akurat przejeżdża. Banner reklamowy można bez trudu zamówić w jednej z firm, która wykonuje takie elementy. Potrzebne nam będzie tylko dobre logo oraz sam design banneru, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.

Jak zdobyć klientów

Biznes internetowy teoretycznie może zdawać się łatwiejszy do prowadzenia, niż ten stacjonarny. Mamy dostęp do klientów z całego świata, a metody promocji są niemal nieograniczone.W praktyce jednak posiadamy też sporą konkurencję, dlatego stosowana przez nas reklama musi być nieszablonowa. Ciekawie prowadzony profil na Facebooku z pewnością pomoże na samym początku biznesu. Warto postarać się o tworzenie wpisów, które będą chętnie udostępniane przez potencjalnych klientów – w ten sposób nasza firma może być lepiej zapamiętana. Nie można jednak przesadzić z mocą przekazu, by nie urazić części odbiorców. W ostatecznym rachunku należy pamiętać o jednej zasadzie – sam marketing to tylko pierwszy krok do sukcesu. Kolejnym powinno być dostarczenie znakomitego produktu, który przełoży się na liczne polecenia naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *