Puder w kulkach, sypki, w kamieniu…?

Puder kosmetyczny, dedykowany kobietom, może nie tylko pochodzić z różnych źródeł, ale też przyjmować rozmaite…

Puder kosmetyczny, dedykowany kobietom, może nie tylko pochodzić z różnych źródeł, ale też przyjmować rozmaite postacie. Wyróżnimy wśród nich puder sypki, w kulkach, w kamieniu, prasowany, rozświetlający i brązujący. To, który z nich powinien znaleźć się w twojej kosmetyczce zależy w dużej mierze od tego, jaki cel chcesz osiągnąć z jego pomocą. Puder prasowany najczęściej nakładamy przy użyciu pędzla lub puszku.

Doskonale poprawia wygląd błyszczącej się twarzy i sprawia, że jest bardziej matowa. Podobny efekt można uzyskać przy użyciu pudru w kamieniu. Jeśli z kolei twojej twarzy brak blasku, sięgnij po ten rozświetlający. Pomoże zapobiec cieniom pod oczami.

Zaletą sypkiego pudru jest to, że może być używany nie tylko na twarzy, ale również na innych częściach ciała. Z kolei ten w kulkach wyrównuje kolory twarzy. Jeśli zdecydujesz się na ten w brązowym odcieniu, możesz uzyskać efekt przypominający opaleniznę. Puder brązujący z kolei sprawi, że twarz będzie wyglądała pełniej i cieplej.

Należy jednak zachować ostrożność przy jego stosowaniu, bo może wywołać efekt przetłuszczającej się cery i łatwo powoduje powstawanie smug.

www.wirusy.org.pl