Środki impregnujące dostępne na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do zabezpieczania drewna. Można swobodnie wybierać pośród impregnatów, impregnatów powłokotwórczych, lakierów, lakierobejc, lazurów, szelaków, politur, gruntów, olejów, wosków oraz farb.

W zależności od tego, co chcemy zabezpieczyć, powinniśmy dobrać odpowiedni preparat dostępny na rynku. W przypadku podłóg najlepsze będą lakiery, które nadadzą grubą warstwę ochronną, zabezpieczającą drewno przed ścieraniem.

Oleje natomiast, najlepiej sprawdzą się w przypadku tarasów, dzięki temu że głęboko wnikają w powierzchnię drewna i zabezpieczają je przed wilgocią. Lakierobejca znajdzie swoje zastosowanie w przypadku malowania płotu, a farba najlepiej sprawdzi się do odnowienia zniszczonego drewnianego mebla.

Wiodącymi producentami środków impregnujących drewno są VIDARON, TIKKURILA, PPG, DKOERAL oraz ALTAX. Warto skorzystać z ich bogatej oferty, w której znajdują się nie tylko impregnaty przeznaczone do zabezpieczania drewna, ale również środki usuwające już istniejące oznaki korozji biologicznej i fizycznej.

Występują one w postaci sprayu do rozpylania na zakażone miejsce drewna, lub w postaci pisaków i wypełniaczy, stosowanych na ubytki w drewnie..

https://alfapanel-plytawarstwowa.com/pl/c/SWIETLIKI-DACHOWE-I-SCIENNE/130