Wejście do domu w nowym miejscu

Przy planowaniu przebudowy domu w celu wydzielenia dwóch lokali mieszkalnych należy koniecznie uwzględnić również drugie drzwi wejściowe. Mieszkańcy nowej części z pewnością będą chcieli mieć niekrępujące wejście do swojego domu. Niezależne wejście do budynku jest niezwykle ważne, bo nigdy nie wiemy, czy kiedyś nie dojdzie do sprzedaży domu.

W takiej sytuacji na pewno łatwiej będzie znaleźć kupca niż wtedy, gdy wejście jest wspólne. Najciekawsze i sprawdzone rozwiązanie jest wtedy, gdy można wykorzystać drzwi wejściowe do byłej części gospodarczej domu, w której jest teraz nowy lokal. Nie ma wtedy problemów z wybijaniem dodatkowych otworów drzwiowych, bo można tylko wymienić drzwi na nowe.

Należy jednak wybrać takie, które będą dość reprezentacyjne, bo świeżo powstałe mieszkanie nie powinno kojarzyć się z gorszym lokalem niż pierwotny. W tym samym też celu trzeba zadbać o wygodne i szerokie dojście do domu. Powinno się też zwrócić uwagę na korelujące z całością budynku zadaszenie nad drzwiami oraz na efektowne oświetlenie.