Wyposażenie dla początkującego DJ’a

Każdy DJ na początku swojej kariery musi zaopatrzyć się w sprzęt, który umożliwi mu prowadzanie…

Każdy DJ na początku swojej kariery musi zaopatrzyć się w sprzęt, który umożliwi mu prowadzanie imprez. Wybieranie powinien zacząć od właściwego miksera.

W pierwszej kolejności powinien zdecydować się raczej na urządzenie, które działa w obrębie dwóch kanałów. Dzięki temu zdoła najpierw opanować sztukę miksowania utworów na tyle, by dojść do perfekcji i zająć się także trzema i czterema kanałami.

Warto pamiętać, że skomplikowany sprzęt posiada wiele funkcji, które podczas nauki nie będą niezbędne. Przede wszystkim trzeba wyćwiczyć odpowiednią kontrolę dźwięków oraz zgrabne przejścia między poszczególnymi źródłami dźwięku.

To pozwoli opanować doskonale umiejętność manipulowania poszczególnymi fragmentami ścieżek. Kolejnym elementem, w który musi się zaopatrzyć przyszły DJ, powinny być dobre słuchawki.

Ważne, by dawały nie tylko odpowiedni efekt brzmieniowy, ale i pozostawały dostatecznie wytrzymałe. Dobry sprzęt powinien skutecznie tłumić odgłosy, docierające z zewnątrz, a jednocześnie oddawać głębię ścieżki muzycznej.