Wyspy archipelagu Bahama

Archipelag Bahama tworzy około 700 wysp różnej wielkości. Jednymi z piękniejszych są wyspy Exuma, których jest aż 364. Są rozsiane na Oceanie Atlantyckim w środkowej części Bahamów.

To dziewicze tereny pełne szerokich, piaszczystych plaż oraz błękitnych lagun. Ten region jest na pewno idealnym miejscem do nurkowania. Wartym uwagi jest także Sea Park, w którym można zobaczyć rzadkie gatunki ptaków oraz przedstawicieli podwodnej fauny i flory.

Wyspą atrakcyjną dla turystów jest także Andros, która kusi przede wszystkim lasem tropikalnym z mnóstwem roślin i zwierząt. Na wyspie można odpocząć na pięknych, białych plażach oraz ponurkować w otoczeniu raf koralowych. To właśnie w tym rejonie występują żółwie morskie oraz kolorowe, tropikalne ryby.

Eleuthera i Cat są to natomiast wyspy, które może nie są tak popularne wśród turystów, ale posiadają wiele pięknych jaskiń, raf koralowych i plaż. Są też dobrym miejscem na wędkowanie. Można tam także spotkać często uprawiane kokosowce oraz drzewa cytrusowe.