Zabezpieczanie drewna paraloidem

Jednym z bardziej trwałych, a ponadto jednym z bardziej skutecznych środków przeznaczonych do impregnacji drewna jest paraloid. Jest to naturalna żywica, rozpuszczana w węglowodorach aromatycznych. Najczęściej do rozpuszczenia paraloidu wykorzystywany jest toluen, lub ksylen.

Paraloid jest środkiem impregnującym i konserwującym, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku pierwszego, jak i kolejnego zabezpieczania drewna. Ten środek jest dokonały także do konserwacji bardzo starych przedmiotów drewnianych. Przez to, że jest to produkt naturalny, bez obaw można wykorzystać go zarówno do zabezpieczania przedmiotów znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Paraloid doskonale zabezpiecza drewno przed czynnikami atmosferycznymi. Ochroni drewno przed wodą i wilgocią, czy światłem słonecznym. Ten środek doskonale sprawdzi się także jako ochrona drewna przed kwasami, a ponadto mikroorganizmami.

Warto wykorzystać paraloid zarówno do zabezpieczenia bardzo starych i zabytkowych mebli, jak również do impregnacji tarasów, mebli ogrodowych, czy drewnianego płotu,.

ściany osłonowe projekty domów szeregowych Alfapanel