Zanim zaczniemy budować

Jeśli chcemy zbudować dom, to przygotowania do realizacji tego projektu powinniśmy zacząć dużo wcześniej. Chodzi tutaj nie tylko o stworzenie odpowiedniego projektu i znalezienie właściwych ludzi, ale również o załatwienie wszystkich formalności, bez których legalnie nie można zrealizować inwestycji budowlanej.

Polskie prawo budowlane nakłada na nas szereg obowiązków, których musimy dopełnić. Chociaż wypełnianie dokumentów może być dla nas nużące, to jednak jest ono konieczne.

Tego rodzaju przepisy zostały stworzone po to, żeby ukrócić samowolę budowlaną. Gdyby każdy mógł budować się tak, jak chce, to byłoby zwyczajnie niebezpieczne.

Konstrukcja domu musi spełniać określone wymogi, żeby można było mieszkać w takim budynku. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że budowy domu nie możemy zaczynać o każdej porze roku.

Kiedy padają ulewne deszcze czy też trzyma mróz, niektórych prac na budowie po prostu nie ma sensu wykonywać. Przygotowania do rozpoczęcia budowy poczyńmy więc odpowiednio wcześniej, żeby móc we właściwym czasie skończyć prace.