Zarobki kierowców Formuły 1

Tylko najlepsi kierowcy Formuły 1 zarabiają naprawdę sporo. Pomimo tego, że ich pensje nie są jawne, dziennikarze zadają sobie trud i są w stanie dojść do kwot, które z pewnością w niewielkim stopniu różnią się od rzeczywistego wynagrodzenia kierowców Formuły 1.

W 2014 roku najlepiej zarabiającymi kierowcami byli Fernando Alonso z zespołu Ferrari oraz Lewis Hamilton z zespołu Mercedesa, którzy zarobili po 20 milionów euro. Na drugim miejscu klasyfikacji znaleźli się Jenson Button i Sebastian Vettel z zarobkiem, który wyniósł 16 milionów euro.

Kolejne najwyższe wynagrodzenie – 11 milionów euro otrzymał Nico Rosberg z zespołu Mercedesa. Zaraz za nim miejsce w klasyfikacji zajął Kimi Raikkonen, który w 2014 roku zarobił 10 milionów euro.

Następne w klasyfikacji wynagrodzenia wynosiły kolejno 4 mln, 2,5 mln, 2 i 1,5 mln. Należy wskazać, że zarobki kierowców Formuły 1 spadły w ostatnich latach.

Ta przypadłość dotyczy głównie kierowców, którzy zdecydowali się jeździć dla mniejszych zespołów. Za przykład może posłużyć Timo Glock, który jeszcze cztery lata temu w najsłabszych zespołach zarabiał około 3,5 mln euro, a dzisiaj jego wynagrodzenie nie przekracza 200 tysięcy euro.