Interesujące kursy dla kobiet – na co warto się wybrać?

Ciekawe kursy i szkolenia kierowane do kobiet mogą być sposobem na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych, rozwinięcie umiejętności lub zainteresowań. Są także dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Kursy mogą przybierać formę szkoleń stacjonarnych, kursów online czy warsztatów polegających na zajęciach praktycznych. Przed zapisem na wybrany kurs, należy dobrze zapoznać się z programem szkolenia, sprawdzić opinie o prowadzących oraz ustalić faktyczne koszty. Na szkolenie możemy wybrać się w pojedynkę lub z przyjaciółką. Co ciekawego mamy do wyboru?

Kurs z zarządzania czasu dla mam

To kurs kierowany do wszystkim mam, które chcą lepiej zarządzać czasem. Szczególnie jeśli muszą łączyć pracę z macierzyństwem.

Na kursie pokazywane są praktyczne sposoby na to, jak sprawnie łączyć zarządzanie biznesem z wychowywaniem dzieci. Podsuwane są również konkretne pomysły na zarabianie w domu. Zajęcia prowadzone są przez mamę, która prowadzi własną firmę, dlatego nie będzie brakowało na nich przykładów z życia wziętych.

Naucz się odmawiać!

Sztuka odmawiania to wbrew pozorom dość trudne zadanie. Ale niewątpliwie potrzebne! Jeśli czujesz, że w niektórych niewygodnych sytuacjach nie jesteś w stanie odmówić, choć bardzo tego chcesz, to koniecznie wybierz się na kurs asertywności. Nie warto iść za wszelką ceną na ustępstwa, a potem czuć się źle z podjętą decyzją. Uczestniczki kursu uczą się jak bronić swoich praw oraz wyznaczać granice.

Poznają różne techniki, jak odmówić, a jednocześnie okazać szacunek. Nauczymy się także sposobów radzenia sobie z krytyką i wyrażania pozytywnych uczuć.

Tworzenie ozdób z filcu

Zamiast oglądać kolejne seriale w telewizji wybierz się na warsztaty filcowania! Na takim praktycznym kursie nauczysz się przygotowywania modnych dodatków z popularnego ostatnio filcu. Będą to filcowe naszyjniki, broszki, bransoletki, kolczyki, a nawet torby, szale i inne dodatki. Możesz w przyszłości pomyśleć o założeniu własnego filcowego biznesu lub o tworzeniu ciekawych prezentów dla rodziny i znajomych.

Kurs tworzenia biżuterii

Dostępny jest także kurs tworzenia modnej biżuterii, a dokładniej popularnych bransoletek z małymi zawieszkami. Na takich warsztatach każda uczestniczka najpierw projektuje, a później samodzielnie tworzy zawieszki ze srebra, malowane specjalnymi emaliami.