Dobry serwis samochodowy, czyli jaki?

Awaria samochodu nierzadko spędza sen z powiek właścicielom pojazdów. Pojawia się wtedy dylemat, do którego serwisu samochodowego oddać pojazd do naprawy.

Podpowiadamy, jak wybrać dobry serwis i po czym poznać fachowego mechanika. Przede wszystkim, zanim oddasz samochód do warsztatu, sprawdź, jaką ma opinię wśród klientów.

Możesz popytać znajomych lub poczytać komentarze w Internecie. Warto się wybrać do serwisu i rzucić okiem, jakie pojazdy stoją na parkingu.

Właściciele drogich aut to klienci najbardziej wymagający. Z kolei jeżeli widzisz, że serwis trudni się naprawą wyłącznie samochodów wartych kilka tysięcy złotych, nie świadczy to dobrze.

Zorientuj się również, czy pracownicy warsztatu doszkalają się. Czasem w serwisach można zobaczyć wiszące na ścianach certyfikaty potwierdzające udział mechaników w szkoleniach.

Warto również wiedzieć, że niektóre serwisy wykonują usługi dla samochodów konkretnej marki. Wtedy można mieć pewność, że samochód trafił w ręce fachowców, którzy mieli do czynienia z danym modelem pojazdu i mają doświadczenie w naprawianiu podobnych usterek.