Fiat 126 – mały, a jaki wielki

Legendarne samochody to z pewnością wszelkie pojazdy produkowane przed wojennym okresem, jak również krótko po jego zakończeniu. Niemniej jednak na uwagę zasługują jeszcze inne modele, które swym zasięgiem docierają jeszcze do naszych czasów.

O czym mowa, oczywiście o naszym poczciwym Maluchu, którego potoczna nazwa szybko stała się oficjalną wersją, a Fiat 126 używana była stosunkowo rzadko. Polskie drogi po siedemdziesiątym roku niemal całkowicie opanowane zostały przez ten model, który choć był mały, to jednak był zdolny pomieścić wiele na swym pokładzie.

Trudno uwierzyć, że zdołano przewieźć nim całą nawet pięcioosobową rodzinę, wózek, zakupy i jeszcze bagaż. Do dzisiaj wiele osób zastanawia się, jak to było możliwe, ale przecież był bagażnik, mały, ale jednak niezbędny.

Warto zwrócić uwagę, że Maluch określany był, jako estetyczne, wygodne i bardzo komfortowe auto, dzięki dużej wygodnej tylnej kanapie, ale także funkcji regulacji lusterek od wewnątrz, nie wspominając już o możliwości wyboru koloru nadwozia.

merlo ciągnik części pranie tapicerki samochodowej w lublinie