Ile chcemy mieć pokoi?

Zanim zaczniemy się budować, nawet zanim zaczniemy oglądać proponowane projekty domów, powinniśmy się zastanowić, ile chcemy mieć pomieszczeń. Ile ma być pokoi, łazienek, czy chcemy piwnicę, albo strych. Im lepiej to wszystko przemyślimy i dobierzemy do potrzeb naszej rodziny, tym większa będzie pewność, że wszyscy będziemy się dobrze czuli w danym domu.

Dodatkowo trzeba się zastanowić, czy chcemy mieć domek parterowy, czy może piętrowy, bo od tego także będzie zależała wielkość domu, na jaki będziemy mogli się zdecydować.

Czasami możemy rozplanować układ pomieszczeń

Jeżeli korzystamy z możliwości zakupu gotowego projektu, który był wstawiony na jakiejś stronie, to zazwyczaj nie możemy w nim nic zmienić. Jeśli jednak udamy się do architekta, powiemy mu co chcemy osiągnąć w końcowym rezultacie, to może się okazać, że otrzymamy dokładnie to co chcieliśmy.

Poza tym, może nie być problemu z tym, aby zmienił on dla nas projekt, który wcześniej nam się spodobał, choć nie do końca spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Mając taką możliwość zmiany, warto dokładnie przemyśleć, w jaki sposób powinny być rozlokowane wszystkie pomieszczenia. Najlepiej zrobić tak, aby żaden z nich nie był pokojem przechodnim, a więc mają tylko jedne drzwi, przez które wchodzi się z korytarza.

Takie rozwiązanie będzie wygodne, bo nie trzeba będzie się martwić, że komuś przeszkadzamy przechodząc np. do kuchni. Warto też się zorientować, jak zmienia się koszt budowy domu, jeśli zdecydujemy się mieć piwnicę albo strych.

Jeśli jesteśmy w stanie wydać te dodatkowe pieniądze, to warto skorzystać z którejś z tych możliwości, bo dzięki nim możemy zyskać sporo miejsca. Warto obejrzeć różne projekty, sprawdzić jaki jest koszt ich realizacji, bo wówczas mamy pewność, że uda nam się wszystko zorganizować odpowiednio po naszej myśli. Dodatkowo warto porozmawiać z architektem, który z naszych projektów da się wprowadzić w życie, tak abyśmy byli w pełni zadowoleni z uzyskanego efektu końcowego.

viacon.pl Developer Wasowscy Developments sp. z o.o. sp. k. biuro sprzedaży mieszkań w Markach Magnificent: Sufity Armstrong