Nowoczesna forma starej bryły domu

Bardzo kiedyś popularne „kostki” doczekały się czasów, kiedy ich właściciele chętnie je modernizują. W obecnym krajobrazie i trendach architektonicznych dom jak prosty, sześcienny klocek wręcz drażni oko.

Jak tylko jest to możliwe nadaje się tym budynkom bardziej współczesny wgląd. Są sposoby na to, by ładnie wpisały się w najbliższe otoczenie.

Parter „kostki” można zmienić przez stworzenie nowych, większych otworów okiennych albo nawet przeszklenie całej ściany od strony ogrodu. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ doskonale łączy przestrzeń mieszkalną z tarasem.

Sam taras może zostać obudowany i pełnić funkcję zimowego ogrodu, jednocześnie zmieni wyraźnie kształt bryły budynku. Wewnątrz natomiast ulegną przekształceniu dotychczasowe funkcje pomieszczeń.

Do wykończenia modernizacji ”kostki” można użyć szerokiej gamy nowoczesnych materiałów, które ożywią kolorystycznie budynek nadając mu tym samym łagodniejszego charakteru. Interesujący wygląd budynki zyskują również dzięki zastosowaniu elewacji w dwóch odcieniach.