Wybieramy nawierzchnię

Do najbardziej popularnych nawierzchni zalicza się kostka brukowa. Przed jej zakupem należy się jednak zastanowić, w jaki sposób będzie ona układana. Ponadto równie ważna jest grubość kostki brukowej.

Jest ona uzależniona od przewidywanych obciążeń podczas jej użytkowania. Kostkę brukową można podzielić na dwa rodzaje: kostkę kamienną i kostkę betonową. Do zalet kostki kamiennej z pewnością należy zaliczyć jej wysoką trwałość.

Wykazuje także dużą odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Wielu ekspertów uważa, że jest ona odporna na ścieranie. Ze względu na te wszystkie cechy, kostka kamienna jest dość kosztowna.

Z kolei kostka betonowa cechuje się zróżnicowaną kolorystyką. Ponadto można ją zakupić w wielu kształtach. W ten sposób można z łatwością tworzyć różne kompozycje.

W przypadku kostki betonowej dostępne są jej dwa typy: kostka jednowarstwowa oraz kostka dwuwarstwowa. Przed wyborem odpowiedniej kostki brukowej warto dowiedzieć się jak najwięcej odnośnie jej parametrów technicznych. Najlepiej, żeby posiadała kilkuletnią gwarancję.